مقالات

لوازم آرایشی ارگانیک چیست !؟

لوازم آرایشی شیمیایی ، لوازم آرایشی ارگانیک !

لوازم آرایشی ارگانیک

الفاظی که در دهه اخیر به ویژه در چند سال منتهی به قرن 14 شمسی بیشتر ، گوش ها را نوازش کرد.

بسیاری از افراد جامعه به ویژه خانم ها با لوازم آرایشی و بهداشتی خو گرفته اند و استفاده از ان این محصولات برای زیبایی و محافظت از پوست در اولویت کارهای روزانه آنها قرار دارد .

اما موردی که به سبب این اهمیت مورد غفلت واقع شد این بود ، که استفاده از لوازم آرایشی شیمیایی به تدریج فرد را دچار آسیب های گاه جبران ناپذیری می نمود .

این آسیب ها به مرور زمان بر روی پوست خود را نشان میداد و گاه حیطه فعالیت آن ها به چشم ها نیز کشیده می شد . همه اینها فقط یک دلیل داشت استفاده بیش از حد از مواد آرایشی حاوی مواد پایه شیمیایی که گرچه در لحظه استفاده موجب کارایی موقت می شد اما به مرور زمان باعث امراض پوستی می گشت . از همین رو لفظ ارگانیک به میان آمد و نیاز جامعه به آن روز به روز بیشتر شد .

لوازم آرایشی ارگانیک

در مجموع به بیان ساده تر باید گفت هر محصولی که در ساخت آن از مواد اولیه شیمیایی استفاده نشود ارگانیک گفته می شود .

البته این موضوع گاه بسیار تخصصی شده و به محصولاتی گفته می شود که حتی در تهیه مواد اولیه آنها هم مواد شیمیایی به کار نرفته است .

به عنوان مثال :

فرض کنید ما می خواهیم کرم ضد آفتاب جوانه گندم تهیه کنیم . این کرم ضد آفتاب از عصاره جوانه گندم تهیه شده است که برای تولید آن جوانه گندم هم از کودهای شیمیایی بسیار کمی استفاده شده است . به این محصول می شود گفت ارگانیک …

ترکیبات لوازم آرایشی ارگانیک

آرایشی-ارگانیک

ترکیب مواد به کار رفته در محصولات آرایشی ارگانیک به گونه ای ست که حتی تا 90 درصد آن را مواد طبیعی و گیاهی تشکیل می دهد .

این مواد طبیعی خواص بسیار زیادی از جمله شادابی ، محافظت از آفتاب و … را با خود به یدک می کشند .

از جمله این مواد می توان به عسل ، رزماری ، شیرین بیان، بابونه ، هلو ، دانه انار و … اشاره کرده که علاوه بر خاصیت های طراوت و شادابی و ضد آفتابی که در خود دارند دارای انواع ویتامین های A و  E و … هستند .

و این گونه است که شما از بهترین مواد طبیعی برای آرایشی صورت خود استفاده می کنید بدون آنکه حتی ذره ای نگران سلامتی خود باشید . چراکه این مواد طبیعی هستند و شما موقع استفاده در کنار لذتی که از  زیبایی خود می برید چه بسا در بسیاری از موارد باعث تغذیه پوست خود نیز می شوید .

استفاده از کرم مرطوب کننده طبیعی نگرانی شما را از هر بابتی برای پوستتان رفع می کند .

کرم پودرهای گیاهی کم کم جای کرم پودر های شیمیایی و مضر را گرفته اند و شما دیگر نگران آسیب های پوستی نخواهید بود .

ریمل گیاهی را به راحتی و بدون نگرانی از آسیب به چشم استفاده می کنید .

امروزه می شود گفت نظیر به نظیر لوازم آرایشی شیمیایی ، لوازم آرایشی طبیعی و گیاهی وجود دارد و شما هر کدام از لوازم آرایشی شیمیایی که تا به امروز استفاده می کردید را به راحتی می توانید با مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک تعویض کنید و به اصطلاح جلوی ضرر را از هر کجا بگیرید منفعت است .

پیشنهاد مطالعه:

بهترین جایگزین گیاهی برای لوازم آرایشی

تولید مواد آرایشی گیاهی

ارگانیک

تولید لوازم آرایشی گیاهی و ارگانیک معمولا در کارگاه های تخصصی و زیر نظر افراد متخصص این حوزه تولید می شود .

تولید آنها به شیوه هایی که به عنوان گیاهی و ارگانیک از آنها یاد شود و مقدار ترکیبات آنها ، باید تحت نظر افراد متخصص تولید شود تا بیشترین بهره وری از انها به عمل آید .

مقوله ای دیگر به نام مواد بهداشتی طبیعی

انواع صابون بهداشتی طبیعی و لایه بردار گیاهی و محصولات بهداشتی دیگر در این مقوله از مواد طبیعی قرار گرفته و اتفاقا بسیار هم پر طرفدار هستند .

از جمله این محصولات می توان به صابون اسطوخودوس ، صابون قهوه صابون های دیگر ساخته شده از مواد طبیعی اشاره کرد که ویژگی ها و خاصیت های فراوانی را برای پوست شما خواهند داشت .

کلام آخر :

استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی برای بسیاری از افراد جامعه به خصوص خانم ها مساله ای بسیار حائز اهمیت است . اما در بازه ای از تاریخ در دنیای مدرن این اهمیت به انحراف کشیده شد و مواد آرایشی و بهداشتی مدرن و بسیار آسیب زا با حجمی انبوه و گاه با قیمت های بسیار ارزان جای مواد آرایشی طبیعی و با خاصیت برای بدن و پوست را گرفتند .

این موازنه دگر بار در حال تغییر است و حرکت آن به سمت طبیعی بودن و حس سلامتی بیشتر به تدریج آغاز شده است .

مضرات و آسیب های استفاده از لوازم آرایشی شیمیایی روز به روز بیشتر خود را به جامعه نشان می دهد و از همین رو استفاده کنندگان از آنها نیز خود تغییر مسیر را شروع کرده اند .

سایت banoosun افتخار دارد بهترین محصولات آرایشی بهداشتی طبیعی را در اختیار شما قرار داده و شما با استفاده از این محصولات دیگر نگران آسیب های پوستی نخواهید بود . چراکه این مواد از پایه های کاملا طبیعی ساخته شده اند .

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.