مقالات

روش های ساخت رژ لب بدون سرب + 2 روش سریع تشخیص سرب

رژ لب بدون سرب … !

سرب-در-رژ-لب

 

در برخی از تحقیقات تخمین زده شده است که یک زن در طول زندگی خود به طور میانگین حدود 1.8 کیلوگرم رژ لب می خورد !!

این میزان فقط یه عدد نیست . باید گفت این عدد در بسیاری از موارد یعنی مواد شیمایی بسیار مضر برای بدن که وارد دستگاه گوارش می شود .

از آن جمله ماده بسیار خطرناک سرب که به مرور زمان می تواند آسیب های بدی روی بدن بگذارد .

در اینکه رژهای موجود در بازار بدون سرب هستند یا نه بحث بسیار است . اما موضوع اصلی که همه آن را قبول دارند میزان سرب موجود در رژهاست .

دلیل آن هم این است که خیلی ها معتقدند که اصلا وجود سرب در رژها اجتناب ناپذیر است . اما وجود مستقیم و ویژه سرب در مواد اولیه به کار رفته در رژ را مساله ای رد شده می دانند .

دلیل وجود سرب غیر مستقیم هم رنگدانه ایی است که باید در رژها به کار رود و این نگدانه ها مقداری سرب با خود دارند که این مقدار بستگی به نوع رنگدانه های موجود در سرب دارد .

رژ لب … !

لازمه آرایشی که امروزه با هر خانمی عجین شده و نمی شود بانویی که آرایش می کند از آن استفاده نکند .

این وسیله آرایشی بسیار با اهمیت برای خانم ها در کنار کاربردی که برای زیبایی از خود به جای می گذارد گاه زنگ خطری دارد که کمتر کسی به آن توجه می کند .

رژ لب ارتباط مستقیمی با دهان و در امتداد آن دستگاه تنفسی و دستگاه گوارش دارد و تا اینجا بر هیچ کسی پوشیده نیست .

رژ لب های شیمیایی از مواد اولیه شیمیایی استفاده می کنند که یکی از آنها ماده خطرناک سرب است .

رژ لب سرب دار ، رژ لب بدون سرب

رژ لب طبیعی بهارین

 

بخواهیم صادقانه به موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که هنوز نتوانسته ایم به نتیجه درستی برای مضر بودن یا نبودن سرب موجود در رژ لب برسیم .

در بخشی ار سایت آقای احسان حسنانی به عنوان مدرس دوره های حفاظت از پوست و مو آمده است :

 “اگر در محصولات آرایشی بهداشتی یا رژ لب به فرض سربی هم وجود داشته باشد که الان در ادامه در مورد حد و حدودهایش صحبت می کنیم، این به عنوان آلاینده یا ناخالصی داخل محصول رفته است. این گونه نبوده که سرب را بردارند به رژ لب اضافه کنند تا پایداری و ماندگاری رنگ آن افزوده بشود.”

اما واقعیت را بخواهید به هر حال وجود مواد شیمیایی مضر در رژها را نمی شود انکار کرد .

این حساسیت به دلیل ارتباط مستقیم بین مواد شیمیایی و دهان و دستگاه گوارش بیشتر هم می شود و همین موضوع باعث آسیب رسانی به بدن به مرور زمان خواهد شد .

پس بسیار لازم به نظر می رسد که مقدار سرب به کار رفته رنگدانه های رژ برای بدن ضرری نداشته باشند .

با اینکه موضوع وجود مقدار سرب مضر موجود در رژها توسط بسیاری رد می می شود اما توصیه اکید می شود که باز هم جانب احتیاط در این موضوع رعایت شود .

روش تشخیص رژ لب به اصطلاح “بدون سرب”

در میان روش های تشخیص بین این دو مدل رژ باید گفت نظرات قطعی وجود ندارد اما به طور کلی و معمول از دو روش زیر برای تشخیص این مدل ها از یکدیگر استفاده می کنند.

  • تشخیص با استفاده از طلا

اول این نکته را یادآور شویم که این روش کاملا غیر قطعی بوده و نمی شود خیلی روی آن حساب کرد . اما با این وجود در بسیاری از منابع از این روش برای تشخیص استفاده کرده اند .

روش به این صورت است که شما پس از استفاده از رژ ، روی لب یا حتی قبل از استفاده یک تکه طلا را به رژلب بکشید اگر رنگ رژ لب سیاه شد یعنی میزان بالای سرب را در رژ نشان می دهد و بدیهی است که اگر رنگ آن تغییر نکرد مقدار سرب استفاده شده در رژ بسیار کم است .

دقت کنید که در اینجا موضوع ، میزان کم یا زیاد بودن سرب در رژ لب است نه وجود یا عدم وجود آن . و این منطقی ترین حالت برای بحث در مورد رژهای بدون سرب است .

پیشنهاد مطالعه:

بهترین جایگزین گیاهی برای لوازم آرایشی

  • روش تشخیص رژ بدون سرب با استفاده از لب ها

رژلب-بدون-سرب

بسیاری روی این روش بیشتر حساب باز می کنند و درصد خطای آن را کمتر می دانند .

در این روش شما پس از استفاده از رژ لب به واکنش لب نسبت آن دقت می کنید .

اگر پوست لب خشک و کشیده شده و حالت پوسته پوسته به خود گرفت نشان از میزان بالای سرب موجود در رژ لب است و بهتر است از آن استفاده نکنید .

ساخت رژ لب طبیعی و بدون سرب در منزل:

توی فیلم زیر چند روش برای ساخت رژلب بدون سرب و کاملا طبیعی در منزل برای شما نمایش داده می شود :

 

کلام آخر:

استفاده از رژ لب برای خانم هایی که به زیبایی علاقه دارند بسیار حائز اهمیت هست و نمی توانند آن را از لوازم آرایشی خود جدا کنند .

اما به دلیل استفاده روزانه بسیار زیاد از لوازم آرایشی به ویژه رژ لب بسیار خوب است که از مواد آرایشی و رژ هایی استفاده شود که با مواد کاملا طبیعی ساخته شده است و اصطلاحا به انها رژ لب طبیعی می گویند.

این لوازم آرایشی علاوه بر حس زیبایی که در شما ایجاد می کنند نه تنها برای پوست و بدن شما مضر نیستند بلکه گاه نقش تغذیه ای قوی از مواد بسیار مفید را برای شما بازی می کنند .

سایت banoosun این افتخار را دارد که در انتخاب این لوازم آرایشی به یاری شما امده بهترین لوازم آرایشی بهداشتی طبیعی و گیاهی را به شما عزیزان عرضه کند .

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.