مقالات

بهترین جایگزین گیاهی لوازم آرایشی

بهترین جایگزین گیاهی لوازم آرایشی شیمیایی چیست؟

هر کدام از ما که در این صفحه هستیم و این مطلب را مطالعه می کنیم می توانیم ذهن همدیگر را بخوانیم که چرا اینجاییم.

چون دلیل آن ساده است .

استفاده از لوازم آرایشی کار امروز و دیروز نیست که نشود در مورد آن صحبت کرد .این لوازم همیشه بوده و هست و خواهد بود . فقط مدل های آن در زمانهای مختلف متفاوت می شود .

موضوع تفاوت در لوازم آرایشی بسیار بسیار طبیعی و طبق روال است . با گذشت زمان سلیقه ها متفاوت می شود . به اصطلاح جامعه هم پیشرفته تر می شود . زمان ها کمتر می شود و مشغله ها بیشتر و ...

می بینید چقدر دلیل وجود دارد برای تنوع محصولات آرایشی بهداشتی ؟

امروزه بسیاری از افراد از هر قشری می خواهند بهترین نتیجه را در کمترین زمان بگیرند . حق هم با آنهاست . مشغله ها بیشتر شده است و وقت ها کم .

جایگزین گیاهی لوازم آرایشی

اما ...

اما این زمان گذاشتن هیچ وقت به صفر نخواهد رسید . مطمئن هستم شما هم تایید می کنید که این زمان گذاشتن برای آرایش و زیبا شدن هیچ وقت به صفر نمی رسد و نخواهد رسید .

باز هم این موضوع بسیار طبیعی و بدیهی است .

حالا چرا اینها را می گویم ؟

در طول زمان تفاوت سلیقه ها و به تبع آن تفاوت محصولات تولیدشده گاه به نفع مصرف کننده بوده و گاه به ضرر او .

در مورد لوازم آرایشی این موضوع کمی خفن تر و حساس تر است .

تنوع محصولات در این حوزه در بسیاری از موارد در خوشبین ترین حالت " به نفع مصرف کننده نبوده است "

امروزه عوارض استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی شیمیایی موجود در بازار دغدغه ها را تغییر داده است .

امروز دغدغه ها از "چگونه زیبا شدن" به سمت "چگونه زیبا شدن و سالم ماندن " تغییر مسیر داده است .

دغدغه امروز بسیاری از مادران استفاده از بهترین لوازم آرایشی جایگزین برای کودکان است .

و این دغدغه ها موضوعاتی است که با همه تلاشی که تولید کنند گان محصولات آرایشی مدرن در این حوزه کرده اند نتوانسته اند نگرانی ها را رفع کنند . کسی چه می داند . شاید تلاشی هم نشده است ... !!

در این نوشته سعی داریم ابعاد مختلف موضوع را روشن کنیم و بهترین لوازم آرایشی گیاهی جایگزین را معرفی کنیم .

آنچه در این نوشته می خوانید نمایش

حرفمان چیست ؟

اصلا تا حالا با خود فکر کرده اید که در گذشته ها که لوازم آرایشی به گونه کنونی وجود نداشت خانم ها چگونه خودشان را آرایش می کردند ؟

مواد طبیعی موجود در طبیعت را نمی توان به راحتی از محصولات مختلف جدا کرد .

منظورم این است که در بسیاری از مواد و محصولات تولیدی در هر زمینه ای مواد طبیعی یکی از پایه ای ترین موادی است که در آن محصولات به کار می رود

جالب است بدانید استفاده از مواد آرایشی طبیعی از قدیم الایام در میان جامعه وجود داشته است .

شاید بگویید : "که با این وجود که محصولات آرایشی مدرن وجود نداشته ، این موضوع طبیعی است که جامعه از لوازم آرایشی طبیعی استفاده کند ."

حرف شما هم درست است . اما ما بحثمان این است که آن موقع ها که از مواد موجود در طبیعت به عنوان لوازم آرایشی استفاده می کردند آیا تنها فایده ای که از این محصولات می بردند فقط زیبایی بود ؟

البته که نه ...

خوبی طبیعت و مواد ساخته شده از آن این است که همه چیز را با هم در خود دارد .

لوازم آرایشی طبیعی و گیاهی که امروزه به عنوان بهترین جایگزین لوازم آرایشی شیمیایی مورد توجه است ، در کنار زیبایی طبیعی که برایتان هدیه می آورد ، هیچ گونه عوارض و نگرانی برایتان نخواهد داشت .

این یعنی طلا ...

کرم طبیعی

چرا طلا ؟

شما در دنیایی زندگی می کنید که بیشتر محصولاتی که به عنوان لوازم آرایشی استفاده می کنید به مرور زمان اثرات بد و مضری روی پوستتان خواهد گذاشت . البته اگر این محصولات بتوانند وظیفه ذاتی خود را که زیبایی است را انجام دهند که این هم در بسیاری از مواد محقق نشده است .

به این سخنان حکیم ضیائی به عنوان پژوهشگر طب سنتی-اسلامی توجه کنید تا بسیاری از موضوعات برایتان روشن شود:

شما در این وضعیت وقتی محصولات آرایشی ای پیدا می کنید که علاوه بر زیبایی که به شما ارزانی می دارد همیشه و همه جا مواظب پوستتان هم هست و چه بسا در بسیاری از حالات آن را تغذیه هم می کند اگر این حکم طلا را ندارد پس چیست ؟

جایگزین های طبیعی برای مواد آرایشی

این موضوع بدیهی است که برای تولید مواد آرایشی باید از پایه های مواد اولیه ای استفاده شود که خاصیت های گوناگون داشته باشند . زیبایی ، ماندگاری ، و عدم آسیب به بافت های پوست و ...

اما در تولید مواد آرایشی شیمیایی این موضوعات در بسیاری از حالات مورد بررسی دقیق قرار نمی گیرد و متاسفانه به ویژه در موضوع عدم آسیب به بافت ها تمام دود آن به چشم من و شمای مصرف کننده می رود .

اما در مورد لوازم آرایشی طبیعی این مورد کاملا برعکس است . مواد اولیه به کار رفته در این محصولات کاملا طبیعی بوده و از دل طبیعیت بیرون کشیده می شوند و بدون هیچ عوارض جانبی و نگرانی در اختیار شما قرار می گیرد .

 

تولید لوازم آرایشی گیاهی ایرانی

یکی از مزیت هایی که این لوازم بهداشتی طبیعی دارند این است که در برخی موارد می توانید خودتان آن ها تولید کرده و مورد استفاده قرار دهید .

برای این کار حتی آموزش هایی نیز وجود دارد . شزایط شرکت در یکی از این آموزش ها در سایت دکتر شیخ لر دکترای طب ایرانی اسلامی اینگونه آمده است :

“برگزاری دوره پیشرفته شناخت و ساخت لوازم آرایشی بهداشتی گیاهی طبیعی جهت ارتقا سلامت و بهداشت بانوان محترم ایران زمین و خانواده ها و ایجاد بستر اشتغال زایی برای مردمان عزیزمون و همراهان عزیز طب اسلامی آلاء با رویکرد طب ایرانی اسلامی و طب نوین می باشد،در این دوره با شناخت مضرات و فواید لیزر و دستگوههای آراف .میکرودرم و میکرونیدلینگ و بوتاکس و هایفو وکربوکسی و فیلر وژل و مزوتراپی و…. آشنا خواهید.”

شاید اینگونه شما هم بتوانید به جایگزینی محصولات بهداشتی طبیعی با لوازم آرایشی شیمیایی بیشتر کمک کنید .

جایگزین گیاهی لوازم آرایشی بهداشتی برای کودکان

کودکان در جامعه ما همیشه جزو اولویت های پدر و مادر و جامعه بوده اند . به طوریکه امروزه کمتر کسی است که به “در اولویت بودن کودک” در خانواده در بسیاری از مسائل پی نبرده باشد .

با اینکه استفاده از لوازم آرایشی در سنین جوانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد اما مادرها به دو دلیل دوست دارند به صورت کنترل شده کودکان آنها نیز از محصولات آرایشی استفاده کنند .

اول اینکه در بیشتر موارد کنجکاوی کودکان دختر در مورد لوازم آرایشی تبدیل به سئوالاتی در ذهن او می شود و مادر دوست دارد که این سئوالات را به صورت کنترل شده و در قالب استفاده از این محصولات در ذهن کودک پاسخ دهد .

دلیل دوم که می تواند از دلیل اول بسیار مهم تر باشد محافظت از پوست به وسیله محصولات آرایشی است .

مثلا استفاده از ضد آفتاب برای کودکان در برخی از موارد بسیار حیاتیست . چراکه پوست صورت کودک از لطافت خاصی برخوردار است و همیشه در معرض خطر پرتوهای مضر نور خورشید قرار دارد .

شاید همین دو دلیل در کنار دلایل مختلفی که هر مادر برای خود دارد برای استفاده کودکان از لوازم آرایشی برای او توجیه پذیر باشد .

اما حالا که کودک ما باید از لوازم آرایشی-بهداشتی استفاده کند چه نوع محصولاتی برای او مفید است ؟

اصلا شاید یکی از دلایلی که وارد این صقحه شده اید و آن را می خوانید همین باشد . چون نگرانید . چون شنیده اید که لوازم آرایشی شیمیایی برای بزرگترها هم مضر است چه برسد به لطافت صورت کودکان .

پاسخ شما باز هم در اینجا استفاده از لوازم آرایشی طبیعی و گیاهی به جای لوازم آرایشی شیمیایی است .

شما امروزه از ضد آفتاب جوانه گندم به راحتی می توانید برای خود و کودکانتان استفاده کنید .

پس اگر قرار است از لوازم آرایشی برای کودک استفاده شود به شدت محصولات آرایشی-بهداشتی طبیعی توصیه می شود .

کرم ضد آفتاب جوانه سه تایی

در یک کلام ، مزایای استفاده از لوازم آرایشی طبیعی

البته شما در صفحه فواید لوازم آرایشی گیاهی این موضوع را مفصل خواهید خواند. اما در اینجا خلاصه وار برخی موارد را برایتان مطرح می کنیم.

در کنار همه فایده هایی که برای استفاده از لوازم آرایشی طبیعی و گیاهی گفته شد می توان لیست وار موارد دیگری را هم اضافه کرد .

 • از مواد طبیعی تهیه می شوند :

شاید بشود گفت مهم ترین مزیت محصولات آرایشی گیاهی و طبیعی این است در تولید آن ها از هیچ گونه مواد شیمیایی مضری استفاده نمی شود . این موضوع برای بسیاری از افراد که نگران سلامتی خود هستند مهم است .

 • مناسب برای پوست های حساس:

یکی از دغدغه های افراد به ویژه خانم هایی که پوست حساسی دارند استفاده از لوازم آرایشی است . به طوریکه در بسیاری از موارد خود را از استفاده لوازم آرایشی منع می کنند . تنها به این دلیل که ممکن است برای پوست آنها مضر باشد .این  افراد نیز با استفاده از لوازم آرایشی طبیعی و گیاهی دیگر نباید نگران سلامت پوست خود باشند . چون یکی از ویژگی های مهم این محصولات محافظت از پوست های حساس است .

 • بدون عوارض :

پارابن ماده ای شیمیایی است که درصد استفاده از آن در لوازم آرایشی شیمیایی بسیار بالاست . از این ماده در لوازم آرایشی به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می کنند . این ماده شیمیایی برای پوست بسیار مضر و می تواند باعث عوارض جانبی روی پوست شما شود . خبر خوب اینجاست که در لوازم آرایشی گیاهی و طبیعی از نگهدارنده های طبیعی استفاده می شود و به هیچ وجه رد پایی از پارابن در آن دیده نمی شود .

 • دوست دار و سازگار با محیط زیست

در ساخت این لوازم آرایشی از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و همین موضوع محصولات آرایشی طبیعی را دوستدار محیط زیست و سازگار با آن قرار داده است . چرا که در تولید آنها از مواد طبیعی سازگار با محیط زیست استفاده می شود.

 • کمک به لطافت و جوانسازی پوست :

در توضیح این مطلب بگذارید به سایت طب سنتی مراجعه کنیم :

“موادی که روی پوست شما را می‌پوشاند به تدریج جذب پوست می‌شود و اگر این مواد برای پوست شما مضر باشد نه تنها به خود پوست بلکه به تدریج به تمام سیستم‌های ایمنی بدن آسیب وارد می‌کند و البته اگر از کرم‌ها و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده کنید که دارای روغن‌ها و مواد مفید هستند، نه تنها شفافیت پوست را افزایش می‌دهد بلکه در درازمدت می‌تواند برای همه بدن مفید باشد.

روغن کاکائو و اسیدهای چرب مفید موجود در لوازم آرایشی گیاهی از پوست محافظت کرده و باعث جوان کردن پوست می شود. همچنین لوازم آرایشی تهیه شده از مواد طبیعی دارای ویتامین سی هستند و از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند و سبب سلامت و جوانی پوست می شود . پس در طول تابستان که شدت تابش خورشید بیشتر است از این لوازم آرایش استفاده نمایید.

بعلاوه در کرم پودرهای گیاهی ترکیباتی مانند روغن کاکائو و آنتی اکسیدان هایی وجود دارند که سبب افزایش انعطاف پذیری و نرمی پوست می شوند و پوست را نرم و لطیف می کنند.”

 • استفاده از رایحه های طبیعی:

استفاده از رایحه های شیمیایی در لوازم آرایشی بر روی بدن گاه صدمات جبران ناپذیری وارد می کند و می تواند بسیار مضر باشد .

لوازم آرایشی طبیعی و گیاهی از این موضوع هم کاملا به دور است و در تولید آن از رایحه های طبیعی استفاده می شود و همین عطر طبیعی به کار رفته در این محصولات علاوه خوشبو کردن آن ها برای بدن هم بسیار مفید هستند .

عطرهای طبیعی-درمانی

حتی امروزه در میان لوازم آرایشی و بهداشتی طبیعی ، وجود عطرهای طبیعی خالص که عصاره خالص گل های خوشبو هستند نیز به چشم میخورد .

یکی از مهم ترین ویژگی های این عطرهای طبیعی خاصیت درمانی آنها است .

مثلا عطر طبیعی نرگس از خواص درمانی همچون درمان سر دردهای بلغمی بسیاری خواص دیگر بهره می برد

 

کلام آخر :

استفاده از لوازم آرایشی گیاهی و طبیعی ، هر روز بیشتر از دیروز

امروزه وسعت و تنوع لوازم آرایشی گیاهی و طبیعی توانسته بسیاری از نیازها را پوشش دهد .

انواع ریمل طبیعی ، کرم بوتاکس طبیعی استفاده از کرم پودر طبیعی و کرم های گیاهی توانسته در اکثر قریب به اتفاق موارد حس خوشایند و رضایت افراد را با خود داشته باشد .

جایگزینی لوازم آرایشی گیاهی با لوازم آرایشی شیمیایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد نیاز صد در صد جامعه است .

چرا که اگر این جایگزینی صورت نگیرد باید در آینده منتظر بیماری های پوستی و ... بود .

این جایگزینی بسیار مهم است و باید در آینده ای نزدیک صورت بگیرد . البته خبر خوشحال کننده هم همین است که این کار درحال انجام است . مهاجرت از لوازم آرایشی شیمیایی به سمت لوازم آرایشی طبیعی آغاز شده است و روز به روز هم بیشتر می شود .

حال در این میان سایت banoosun با هدف معرفی و ارائه بهترین لوازم آرایشی بهداشتی طبیعی و کمک به این جایگزینی آغاز به کار نموده و شما را در انتخاب بهترین ها یاری خواهد نمود .

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “بهترین جایگزین گیاهی لوازم آرایشی

 1. فاطمه درودی گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوب و جامعتون . یه سئوال داشتم ؟
  چرا لوازم آرایشی طبیعی که نه تنها هیچ ضرری ندارند بلکه بسیار برای پوست می توانند مفید هم باشند اینقدر در جامعه کم مورد توجه قرار می گیرد ؟

  1. banoo گفت:

   سلام و ممنون از اینکه همراه ما هستید.
   متاسفانه با فراگیر شدن لوازم آرایشی شیمیایی و مضر و کم اطلاعی از ضررهای موجود در این نوع از محصولات آرایشی ، محصولات آرایشی طبیعی کمتر مورد توجه قرار گرفته است . البته این موضوع در حال پیشرفت و همه معادله در حال تغییر است واستفاده از لوازم آرایشی گیاهی و طبیعی به جای لوازم آرایشی شیمیایی در حال افزایش است .

 2. زهرا سماعی گفت:

  آفرین مطالب خوب تاثیرگذاری بود
  کسی که سالهای ساله که داره از لوازم آرایشی شیمیایی استفاده میکنه اگه به یکباره استفاده از محصولات شیمیایی رو بی خیال شه و به جای اون از لوازم آرایشی گیاهی استفاده کند مشکلی پیش نمیاد براش ؟

  1. banoo گفت:

   عرض ادب خدمت شما همراه گرامی ممنون از ابراز محبتی که داشتید .
   در پاسخ به سئوالتون باید گفت پایه تولیدی لوازم آرایشی بهداشتی طبیعی تمام از طبیعت و مواد گیاهی بوده و همین موضوع باعث می شود هیچ گونه اثر سوئی برای شما به وجود نیاید . اما اگر بسیار به این موضوع حساس هستید در شروع کار می توانید به صورت کنترل شده استفاده کنید .
   سر افراز باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.